utorok, 18. januára 2011

Inspire Yourselfvideo 


 


Dokument Dressed rozpráva skutočný príbeh mladého dizajnéra, ktorý túžil dobyť módny svet. Nary Manivong sa vzoprel bezútešnej budúcnosti, ku ktorej ho predurčovalo ťažké detstvo bez rodičov a pretĺkanie sa ako bezdomovec, a splnil si svoj sen o vlastnej autorskej prehliadke na New York Fashion Weeku. Hoci žil na ulici a mal problém so základným prežitím, nevzdával sa, neustále kreslil návrhy, šil z kúskov látok z odpadkov, na starom šijacom stroji, ktorý mu niekto podaroval, bojoval s prekážkami, neustálym nedostatkom peňazí a všetkým tým, čo čaká na mnohých, ktorí si to so svojím snom zamiera do Big Apple. Vždy, keď padol, postavil sa - a jedného dňa stál aj na vytúženej runway a počúval vysnený potlesk.
Film, mapujúci jeho úspech, dopĺňajú aj komentáre expertov v módnom biznise a študentov, ktorí sa túžia presadiť, a s kamerou sa dostaneme nielen do zákulisia tvorby high fashion, ale aj ďalej, do duše tých, ktorí módou žijú.

 
 
 

 

2 komentáre:

  1. o tomto filme (priznam sa bez okluk) som nepocul. No po skuskach si ho urcite pozriem....
    vdaka za tip. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ja tiez rada zhliadnem takéto veci (ako napr. aj Lagerfeld Confidentiel, alebo September Issue) - moda je naozaj krásne divadlo :)

    OdpovedaťOdstrániť