Press

V prípade záujmu o rozhovor, textovú ukážku, fotografie, výtlačky kníh, alebo o čítačku, či inú spoluprácu, kontaktujte ma priamo na adrese: iva@ivakucerova.sk

Tlačová správa

Knihy o vzťahoch bez sladkých rečí

Svieže, originálne, úprimné a plné humoru. To sú slová, ktoré sa opakujú v reakciách nadšených čitateľov na jej knihy.

Slovenská autorka Iva Kučerová debutovala pred takmer tromi rokmi románom Loviť alebo nebyť. Ten rozohrával príbeh takmer tridsiatničky, ktorej okolie, život a hlavne vlastná matka kladie otázku: Prečo ešte stále nemáš chlapa? Prvotina, ktorú uviedla do sveta herečka Lucia Rózsa Hurajová, vyšla v apríli 2009 v náklade 5 000 ks a pre veľký čitateľský úspech sa dočkala až troch dotlačí. Druhá kniha pod názvom Nevidím, nepočujem, milujem, vydaná v novembri 2009, bola opäť o vzťahoch, tentokrát z prostredia šoubiznisu a o hľadaní, avšak nielen toho pravého, ale aj vlastnej cesty. Román pokrstila speváčka Zdenka Predná a po vydaní sa mesiac držal v Top 10 bestselleroch na najpredávanejšom knižnom portáli.Tretia kniha - Muži, manželstvá a iné problémy, román o predsvadobnom šialenstve a pochybnostiach, vyšla v náklade 7 000 ks presne rok po tretej knihe. Hrdinku tohto príbehu čaká istota lásky v manželskom prístave. Až kým nezistí, že si odrazu nemôže byť istá ničím - a svojimi citmi už vôbec nie... N
a svete je však už aj štvrtá kniha, horúca novinka
Šiesta noc. Od predchádzajúcich kníh sa líši nielen dramatickou obálkou, ale aj obsahom. Šiesta noc je zbierkou príbehov, postrehov, úvah a autorkiných názorov na lásku a vzťahy. Texty boli uverejňované v priebehu takmer piatich rokov na blogoch, v magazínoch Eva a Adam, vychádzali v podobe pravidelných týždenných stĺpčekov a príbehu na pokračovanie v magazíne Deluxe. A prečo ten názov Šiesta noc? To vám prezradí samotná kniha po jej prečítaní.
Príbehy zo života sú inšpirované ženským svetom a vzťahmi s mužmi. Autorke nechýba nadhľad, zmysel pre iróniu a schopnosť trefne komentovať občas bláznivé ženské myslenie i konanie.
Romány, odohrávajúce sa v súčasnej Bratislave a verne zobrazujúce súčasný život žien - single, zamilovaných, vydatých aj nenávidiacich alebo využívajúcich mužov, si získavajú čoraz viac čitateľov a patrili dokonca medzi Najpredávanejšie knihy vydané v roku 2009 a 2010. Prvé dve knihy zabodovali v takej silnej konkurencii ako napríklad Stephenie Meyerová, Paulo Coelho, Eva Urbaníková, Táňa Keleová-Vasilková, či Dominik Dán, a tretia kniha sa držala v rebríčku najpredávanejších titulov celý mesiac.